Державне агентство автомобільних доріг України

м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43

Menu
Close

Іспити в МРЕВ: Як не провалитися?

Іспити в МРЕВ: Як не провалитися?

Після успішного складання внутрішнього іспиту в автошколі, ми разом з Вами їдемо на іспити в Територіальний сервісний центр.

Там нас чекає вже знайомий Вам іспит складається з двох частин – теорія по квитках ПДР і практична частина – перевірка Ваших навичок керування транспортним засобом. Для здачі практичного іспиту наша автошкола надасть Вам автомобіль, на якому Ви проходили навчання.
Теоретична частина включає в себе 20 тестових питань, щодо ПДР, пристрою транспортного засобу, права, основ першої медичної допомоги і т.д. У Вас буде 20 хвилин для того, щоб відповісти на всі питання. Також у Вас буде можливість 2 рази дати невірну відповідь, тому не поспішайте і в разі невпевненості, краще пропустіть питання і дайте на нього відповідь в кінці.
Часто на іспитах по ПДР, курсанти повторюють одні й ті ж помилки. Щоб уникнути повторень негативного досвіду, ми зібрали тут найтиповіші з них.

☝️Отже, ПОМИЛКИ і ПОРАДИ ПРИ ЗДАЧІ ТЕОРЕТИЧНОГО ІСПИТУ:

⚠️ 1. Зайве занепокоєння, що приводить до подальших помилок.

Ви НЕОДНОРАЗОВО проїжджали по маршруту з інструктором, виконували різноманітні маневри, робили помилки і виправляли їх. Ви знаєте машину, машина знає Вас. Тепер Ви маєте навички грамотного і акуратного водіння. На іспиті, інспектор ТСЦ всього лише перевірить і підтвердить, що Ваші зусилля витрачені на навчання в автошколі, а також робота Вашого інструктора з водіння не були даремними.

Порада – після посадки на водійське місце – не поспішайте починати рух, Вас ніхто не буде квапити. Створіть комфортні умови для своєї поїздки: якщо одяг обмежує Ваші руху, зніміть зайвий одяг (мається на увазі верхній одяг – курточки, пальто, змініть взуття, якщо зимова Вас обмежує).

Налаштуйте під себе сидіння, дзеркала бокового та заднього видів, посміхніться своєму відображенню, пристебніться і, якщо Ви все ще турбуєтеся, – зробіть кілька глибоких вдихів-видихів і тоді починайте рух згідно з інструкцією.

⚠️ 2. Початок руху транспортного засобу при включеному ручному тормозі.

Не поспішайте, якщо двигун включений, то швидше за все, важіль коробки передач стоїть в нейтральному положенні, а гальмо стоянки (ручник) включений (тобто піднятий вгору).

Порада – перед початком руху, включаючи першу передачу, зверніть увагу на панель приладів, або в крайньому випадку – на положення ручки гальма стоянки.

⚠️ 3. Спроба початку руху на незаведеній машині, або спроба завести вже заведену.

Порада – сідаючи в машину, налаштовуючи дзеркала і сидіння, – прислухайтеся, зверніть увагу на приладову панель, проаналізуйте, а потім дійте.

⚠️ 4. Збиті або подряпані диски коліс об бровку.

Порада – не намагайтеся здивувати інспектора майстерністю парковки. Краще зробити зупинку трохи далі від бровки, але зберегти в цілості диски і гарний настрій екзаменуючого інспектора.

⚠️ 5. Рух по зустрічній смузі.

В Україні встановлено правосторонній рух транспортних засобів (ПДР п 1.2).

Порада – навіть якщо Ваша машина припаркована на лівому боці проїзної частини, після початку руху потрібно перебудуватися в правий ряд і рухатися по правій стороні проїжджої частини.

⚠️ 6. Аварійна ситуація при повороті наліво або розвороті на проїжджій частині з трамвайними коліями.

Поворот ліворуч або розворот повинні виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками 5.16, 5.18 або розміткою 1.18. В усіх випадках не повинні створюватися перешкоди для руху трамвая. (ПДР п 11.8).

Порада – для виконання необхідного маневру обов’язково перевірте наявність трамвая попутного напрямку і поступіться йому дорогу, перед перестроюванням на трамвайну колію.

⚠️ 7. Аварійна ситуація при початку руху транспортного засобу.

Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що його дії будуть безпечними і не створять перешкод або небезпеки іншим учасникам руху (ПДР п 10.1).

Порада – перед початком руху, включіть покажчик повороту, озирніться і тільки після цього починайте рух.

⚠️ 8. Аварійна ситуація на перехресті при повороті направо.

Поворот необхідно виконувати так, щоб при виїзді з перехрещення проїзних частин транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху, а при повороті направо слід рухатися ближче до правого краю проїзної частини (ПДР п 10.5). На регульованих і нерегульованих перехрестях, водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає (ПДР п 16.2).

Порада – будьте уважні. Повертаючи праворуч, рухайтеся якомога правіше, що не виїжджайте на смугу зустрічного руху, і не наїжджайте на переривчасту лінію розмітки. Якщо попереду є перешкода, не забудьте включити покажчик лівого повороту, зробите об’їзд, не забувши при цьому переконатися в безпеці маневру в дзеркалі заднього виду, і обов’язково поступіться дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину.

⚠️ 9. Зупинка ТЗ на пішохідних переходах, під знаком 3.34, на виїздах з прилеглих територій, на майданчиках для зупинки маршрутних транспортних засобів і в інших місцях, де зупинка заборонена ПДД.

Зупинку заборонено: на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі; на перехрестях і ближче 10 м від краю проїжджої частини при відсутності на них пішохода; в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і зупинився транспортним засобом менше 3 м; ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних т.с., а якщо їх немає – ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох сторін; ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду (ПДР п 15.9) .

Порада – навіть якщо інспектор попросив Вас зупинитися, обов’язково огляньте, чи дозволено в даному місці зупинка по ПДР і спокійно позначте інспектору (якщо в цьому місці вона дійсно заборонена), чому Ви не виконуєте його вимогу, і зупиніться там, де це дозволено.

⚠️ 10. Дивіться на дорожні знаки – їх повісили для Вас, водіїв!

Це найпоширеніші і типові помилки при складанні іспитів в МРЕВ. Не такий вже великий список, чи не так? Сподіваємося, що цей матеріал буде корисним для Вас і Ви без проблем складете іспит. Успіхів! 😉