Державне агентство автомобільних доріг України

м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43

Menu
Close

Як правильно підготувати авто до тривалої подорожі?

Як правильно підготувати авто до тривалої подорожі?

 Літо – пора подорожей та відпочинку… Але чи знаєте Ви як правильно підготувати авто до тривалої подорожі?

Далека дорога – складне випробування не лише для водія, але і для його пасажирів. Проте, основне навантаження під час тривалої подорожі випробує сам автомобіль. Саме тому перед початком поїздки його необхідно оглянути на наявність несправностей і, в разі виявлення, усунути їх. Інакше машина може зламатися на півдорозі і затьмарити всю поїздку. Вже не кажучи про те, що відкладені на відпочинок гроші доведеться витратити на дорогий ремонт.

📅 ЗА МІСЯЦЬ ДО ПОДОРОЖІ:

По-перше, відігнати машину на СТО або показати знайомому механіку, пояснивши, що Ви плануєте далеку подорож на автомобілі, попросити, щоб основну увагу приділили ходовій частини (і обов’язково відрегулювали «схід/розвал»), рульовому управлінню і гальмівній системі. А також перевірили і підтягли всі можливі сполуки, долили при необхідності робочі рідини. Огляньте всі освітлювальні прилади – не працюючі лампочки слід замінити і обов’язково взяти з собою пару запасних (навіть якщо Ви не вмієте їх самі міняти, сервіс по дорозі знайти можна, а ось лампочок для вашої моделі авто там може не виявитися). Якщо зміна масла передбачалася через 1,5-2 тисячі кілометрів, не замислюючись міняйте його зараз! Це ж зауваження стосується і всіх фільтрів: повітряного, салонного, а головне – паливного. На дорозі Ви будете заправляти машину в невідомих вам АЗС, де якість бензину може залишати бажати кращого. Здається, все перевірили і змінили? Не ставте машину на прикол! Продовжуйте активно їздити на ній, щоб ще раз перевірити її в роботі, а також щоб всі нові деталі притерлися і приробилися.

📅 ЗА ТИЖДЕНЬ ДО ПОДОРОЖІ:

Наступним важливим моментом перевірки перед автоподорожжю повинні стати шини автомобіля. Протектор не повинен бути стертим, гума, природно, повинна відповідати сезону. Після заміни гуми (і навіть в разі, якщо все в порядку і в заміні немає необхідності) обов’язково перевірте тиск в шинах і зробіть балансування коліс: це знизить витрату бензину і полегшить керування автомобілем.

Починайте збирати необхідні в дорозі речі: автомобіль обов’язково повинен бути укомплектований аптечкою (перевірте термін придатності ліків!) і вогнегасником (також з робочим терміном). До речі, відразу відведіть цим двом речам місце в салоні; в разі необхідності хвилини, витрачені на витягування їх з багажника, можуть коштувати вам дуже дорого! Трос, знак аварійної зупинки, насос, домкрат, невелика каністра – ці речі необхідні, але можуть лежати і в багажнику. Там же зберігається і запаска («докатка»), наявність і працездатність якої теж потрібно перевірити.

Дуже добре, якщо у вас є GPS-навігатор – перевірте і обновіть карти в ньому. Але все-таки рекомендуємо закупити хоча б основні карту або атлас: техніка – річ чудова, але іноді вона починає «глючити» або вередувати, і тут-то на допомогу вам і прийде стара добра паперова карта. До речі, обов’язково спочатку прокладіть свій шлях по карті і зафіксуйте (роздрукуйте) основні пункти. Рекомендуємо з можливих шляхів вибирати найбільш великі траси: тут більше бензоколонок, станцій ТО, медпунктів і майже завжди працює мобільний зв’язок. Своєчасно отримати допомогу на жвавій трасі шансів набагато більше, ніж якщо Ви застрягнете в чистому полі. При необхідності купіть і встановіть в автомобілі пристрій для харчування ноутбука, бритви, телефону. До речі, для останнього необхідно мати пристрій hands-free і гучний зв’язок: при швидкості 100 км/год і в незнайомій місцевості Ваші руки повинні бути вільні від телефону!

📅 ЗА ПАРУ ДНІВ ДО ПОДОРОЖІ:

Купіть кілька пляшок негазованої води, щоб пити її під час дороги. Зневоднення по дорозі відбувається непомітно, але значно притупляє увагу і уповільнює реакцію. Знавці радять також заготовити кілька часточок лимона без цукру; така часточка, покладена під язик, проганяє сон і підвищує гостроту зору. Якщо не плануєте зупинятися на ланчі та обіди, приготуйте для втамування голоду плитку шоколаду (краще чорного) і фрукти, нарізані шматочками.

Ретельно вимийте і витріть всі стекла і дзеркала – під час довгої поїздки очі у водія сильно напружуються. Обов’язково покладіть в салон спеціальні ганчірочки і вологі серветки, якими Ви протягом шляху будете підтримувати чистоту стекол.

Подумайте про можливу зміну водіїв: оптимальна кількість шляху, проведеного за кермом, не повинно перевищувати 400-500 кілометрів, після цього водія необхідно змінити або дати йому відпочинок не менше 3-4 годин. Протягом шляху також потрібно кожні 150-200 кілометрів робити зупинки хоча б на 30 хвилин.

Заздалегідь зберіть всі речі! Збираючи їх напередодні, похапцем Ви обов’язково що-небудь забудете.

Напередодні автоподорожі бажано потроїти собі вихідний і обов’язково виспатися не менше 9-10 годин.

📅 БЕЗПОСЕРЕДНЬО ПЕРЕД АВТОПОДОРОЖЖЮ:

Перевірте всі документи! Сідаючи в автомобіль, розсадите пасажирів так, щоб огляд був максимальний. Розкладіть речі на свій розсуд, максимально зручно в першу чергу для Вас. Попросіть пасажирів вирішити всі свої «потреби» до того, як Ви вирушили в дорогу, попередивши, що «зупинок на вимогу» по дорозі не буде, тільки планові. Якщо любите подорожувати під музику, ввімкніть ту, яка найбільш приємна Вам.

Пристебніться ременем безпеки самі і нагадайте це зробити всім іншим пасажирам, перевірте настройку дзеркал – і вперед!

Ангела в дорогу, або як кажуть американці, drive carefully! 😉🛣️