Державне агентство автомобільних доріг України

м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43

Menu
Close

Як захистити автомобіль в спеку

Як захистити автомобіль в спеку

У спекотну погоду автомобіль постійно знаходиться в небезпеці. Сонце може завдати шкоди не тільки ЛКП або обробці салону. Якщо водій не обтяжує себе правильним доглядом за авто – перелік проблем і «літніх хвороб» машини може досягти величезних розмірів.

Сама тендітна річ в машині – скло. У спекотну погоду повітря всередині автомобіля розширюється, через що внутрішній тиск в салоні сильно збільшується. Відомі випадки, коли від сильного перегріву скло автомобіля буквально вибухало, ніби його з усього розмаху вдарили бейсбольною битою.

Ще небезпечніше скла з тріщинами. Маленький скол в жарку погоду може перетворитися в збільшувальне скло і не тільки пропалити панель або сидіння, але навіть запалити автомобіль! Крім того, скол, особливо на лобовому склі, може перерости у велику тріщину, якщо Ви довго стоїте в пробці з включеним кондиціонером. Вся справа в різниці температур зовні і всередині, а також відсутності повітряного охолодження, яке відбувається під час руху.

Від проблем зі сколами на склі і перегрівом салону прекрасно допомагають «сонячні щити» у вигляді сріблястої панелі для вітрового скла. Їх колір і структура прекрасно відбивають сонячне світло. Корисно буде навісити такі ж на бічні стекла, а задні краще затонувати.

Салони дешевих машин, як правило, оброблені копійчаними пластиком і «шкірою». Під дією високої температури з матеріалів починають виділятися отруйні речовини, які при потраплянні людини всередину без попереднього провітрювання починають циркулювати по салону, отруюючи організм. Ефект посилюється також за рахунок того, що при автоматичному режимі роботи системи кондиціонування електроніка включає режим внутрішньої циркуляції для більш швидкого охолодження.

Якщо у Вас є система автозапуску, то рекомендується запрограмувати її на періодичні пуски з включеним кондиціонером. Так салон буде трохи охолоджуватися, і Вам приємніше буде потрапити в нього після прогулянки по магазинах. Тільки знову ж пам’ятаєте про сколи на склі та інші дефекти і несправності.

Спека становить небезпеку також для лакофарбового покриття машини. Автомобілі червоного, синього, жовтого та інших яскравих кольорів швидше вигорають під палючими променями сонця. Будучи на «приколі» тривалий час, машина може вицвісти з якої-небудь однієї сторони, яка довше іншої піддається впливу сонця. Також при майбутньому фарбуванні автомобіля навіть самий офіційний дилер в світі ніколи більше не потрапить в колір. Також пам’ятайте, що чорні автомобілі «зійдуть з розуму» від спеки набагато швидше білих.

Паркувати машину краще в тіні дерев, будинків і навіть інших машин типу мікроавтобусів. Так можна вберегтися від зайвого перегріву від прямих сонячних променів, зберегти лакофарбове покриття і уникнути інших труднощів. Якщо у Вас є гараж, то використовуйте його для зберігання машини, як би Вам не хотілося припаркуватися прямо на сходинках під’їзду вашого будинку. Він дозволить уникнути багатьох проблем з перегрівом і сонцем, але не забудьте забезпечити його продув свіжим повітрям. І не скупіться на полірування автомобіля за допомогою воску: це дозволить захистити лакофарбове покриття від вигоряння на сонці.

У спекотну погоду під капотом утворюються високі температури, пластикова обмотка проводів сильно розм’якшується без доступу повітря через повітроводи. Якщо в системі є пошкодження, то найменша іскорка може стати причиною сильної пожежі і навіть вибуху автомобіля. Такі елементи як акумуляторна батарея також не люблять спекотної погоди, про що ми докладно писали.

Намагайтеся тримати автомобіль влітку чистим і доглянутим всередині. Чисте лакофарбове покриття відображає більше сонячного світла, ніж залипші брудом панелі позашляховика. При цьому не забувайте насухо витирати машину: крапельки води прискорять загибель зовнішнього вигляду. Салон менше вигорає, якщо на ньому немає певних розводів, а забута на консолі жуйка може запросто перетворитися на мерзенну липку масу, яка закупорить всі кнопки Вашої дорогої мультимедійної системи.

🔝 Бонусом ще кілька порад:

Ні в якому разі не можна залишати в спеку в салоні замкненого автомобіля людей, дітей і тварин.
Шопінг в жарку погоду повинен бути чітко структурований: спочатку речі, потім продукти. Продукти, залишені в машині навіть на короткий період часу, можуть принести масу незручностей.