Державне агентство автомобільних доріг України

м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43

Menu
Close

Як вести себе на дорозі після здачі іспиту в ДАІ?

Як вести себе на дорозі після здачі іспиту в ДАІ?

Ви успішно склали іспит в ДАІ, тримаєте в руках посвідчення водія та ключі від свого першого автомобіля. Ці відчуття запам’ятовується на все життя. Тепер Ви – водій! Але радість і ейфорія вже в перший день за кермом зміняться страхом і невпевненістю. 

Переживати не варто, в перші кілька тижнів ви звикнете до нової ролі і зможете уникнути ДТП.

Дотримуйтесь простих правил.

 Правило 1. Підготуйте автомобіль.

Не поспішайте сідати за кермо в день складання іспиту. Перед поїздкою потрібно ретельно оглянути і підготувати транспорт. У машині повинні бути документи (права, техпаспорт, поліс), а також аптечка, наклейка «У», вогнегасник і знак аварійної зупинки. Додатково потрібно придбати склоочисник, щітку, серветки, дзеркала «мертвої» зони та інші корисні для автолюбителя речі на ваш розсуд.

 Правило 2. Завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху і швидкісний режим.

Навчання в автошколі – це лише загальна підготовка. І вираз «важко в навчанні – легко в бою» в даному випадку недоречно. Сівши за кермо своєї машини без інструктора Ви будете приймати всі рішення самостійно. Ні в якому разі не ігноруйте правила дорожнього руху і не прагніть пограти в «шашки». Ваше завдання на перші пару років – відточити навички водіння автомобілем і виробити свій стиль водіння.

 Правило 3. Пам’ятайте, що Ви – новачок.

Випустили з уваги заборонні дорожні знаки? «Заглохли» на дорозі? Не можете завести мотор? Сміливо включайте «аварійку» і вирішуйте ці проблеми. Відставити паніку – це штатні ситуації, які були у 100% водіїв.

 Правило 4. Приділяйте водінню хоча б 30 хвилин в день.

Помилка багатьох водіїв-початківців – страх перед своїм власним автомобілем і елементарне небажання практикуватися. Щоб освоїти машину і змусити її слухатися Вас, необов’язково колесити по всьому місту з ранку до вечора. Виберіть знайомий район і візьміть за правило робити щоденні поїздки тривалістю 30-60 хвилин, можна в компанії зі знайомим досвідченим водієм. Цього буде досить.

 Правило 5. Практика, практика і ще раз практика.

Якщо Ви успішно завершили навчання водінню – це круто. Але це ще не говорить про те, наскільки добре Вам будуть даватися складні маневри і фази руху автомобіля. Обгін, парковка, перестроювання, розгін і гальмування – всі ці прийоми потрібно відточити до досконалості. А для цього необхідна постійна практика. Тільки так Ви зможете навчитися водити машину.