Державне агентство автомобільних доріг України

м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43

Menu
Close

Що робити, якщо права загублені. Тонкощі відновлення.

Що робити, якщо права загублені. Тонкощі відновлення.

З тих чи інших причин ми втрачаємо речі, гроші і найстрашніше – документи. Втративши документи, ми часто не знаємо, що робити, хоча розуміємо, що пропажу необхідно якось оформити. Так, втративши водійські права, кожен шукає механізм їх повернення або відновлення. З яких же дій він складається?

☝️ Перші кроки після втрати автомобільних прав.

Виявивши втрату прав, необхідно не панікувати і насамперед звернутися в поліцію для написання заяви про втрату або крадіжку документа, що допоможе в майбутньому відновити права. Заяву можна написати як вдома, так і в ділянці поліції, попросивши допомоги у чергового, пояснивши йому суть проблеми за допомогою пояснювальної записки після усного розпитування. Кримінальну справу за крадіжку або втрату документів не заводиться в більшій частині випадків, а слідчий до пошуку документів не залучається. Для відновлення прав не варто чекати результатів пошуку поліції, заява необхідно для того, щоб права зі старим номером були анульовані в системі для того, щоб ніхто не міг ними скористатися.

Наступним етапом буде визнання провини в недбалості втрати документів. Згідно «Кодексу про адміністративні правопорушення», зокрема за статтею 198, яка втратила права загрожує штраф в розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 17 до 51 гривні. Для заміни документа знадобиться квитанція про сплачений штраф.

✉️ Документи:
Для відновлення прав знадобляться такі документи як:
· Видана в поліції довідка;
· Посвідчення особи, в нашому випадку – паспорт (копія);
· ІПН (зараз РНОКПП);
· Екзаменаційний бланк з відміткою про отримання прав;
· Документ, що підтверджує фізичну можливість керувати автомобілем – медична довідка;
· Фотографії 3 шт;
· Довідка, що підтверджує, що права не вилучалися поліцейським патрулем (видається в МРЕВ, сьогодні – сервісний центр МВС).

Екзаменаційний бланк можуть видати в автошколі, звичайно, якщо водій все ще знаходиться в базі даних, в іншому випадку доведеться здавати іспити заново. Крім перерахованого вище набору документів обов’язково потрібна довідка з поліції про крадіжку документів і, як писалося раніше, квитанція про сплачений штраф. З усім зібраним набором документів необхідно прямувати в МРЕВ (сьогодні – сервісні центри МВС) за місцем проживання. Відновлення прав триває не довго – до 1 дня, на виданому документі буде стояти штамп «Дублікат», вартість відновлення – 250 грн. Права з приписом «Дублікат» замінюються на нові, постійні видаються пізніше – після завершення обробки запиту, з’ясування обставини і виготовлення нових документів.

🗓️ Терміни відновлення.

Терміни відновлення прав відносно невеликі. Так, для отримання довідки в поліції потрібно від 2 до 5 днів, збір інших документів займе не більш як 2-а дні в разі, якщо немає необхідності заново складати іспит. Загалом, зібрати пакет документів вийде за 4-5 днів, обробка запиту на тимчасове посвідчення займає не більше 30 хвилин, отримавши яке лише через 1-2 тижні можна отримати на руки вже нове водійське посвідчення.