Державне агентство автомобільних доріг України

м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43

Menu
Close

Навчальний центр визнано галузевим навчальним центром з охорони праці

Навчальний центр визнано галузевим навчальним центром з охорони праці

Налагодження безпечного процесу виробництва – це обов’язок кожного роботодавця. На кожному підприємстві, установі та організації має проводитися навчання та перевірка знань з охорони праці. 

Незалежно від того, є в організації фахівець з охорони праці чи ні, роботодавець має право покласти обов’язки, пов’язані з проведенням вступного інструктажу з охорони праці на іншого співробітника. При цьому необхідно враховувати, що зазначені обов’язки можна покласти тільки на працівника, який пройшов навчання і перевірку знань вимог охорони праці в навчальних закладах.

У разі недотримання цієї вимоги, будуть порушені норми статті 18 Закону України «Про охорону праці» і особи, відповідальні за формування такого процесу, будуть нести передбачену законом відповідальність.

Навчання і перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб відбувається під час прийняття на роботу і періодично один раз на три роки, а спеціальне навчання працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки або там, де є потреба в професійному доборі вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці проходять навчання та перевірку знань один раз на рік.

Посадові особи та інші працівники проходять навчання та перевірку знань у навчальних закладах, які отримали відповідний дозвіл органів Держпраці. Навчальний центр має необхідну матеріально-технічну базу, що підтверджено Декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, зареєстрованою у журналі обліку суб’єктів господарювання у територіальному органі Держпраці від 21 березня 2019 року за № 284-19-32, а також погоджене Державним агентством автомобільних доріг України «Положення про порядок проведення і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та спеціалістів підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України», «Робочий навчальний план проведення занять та перевірки знань з охорони праці», «Робочу навчальну програму проведення занять та перевірки знань з охорони праці» та достатнє навчально-методичне забезпечення навчального процесу.

Матеріально-технічне забезпечення Навчального центру відповідає всім критеріям щодо організації навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників підприємств, установ та організацій, а саме: наявність паспортів та іншої експлуатаційної документації на устаткування, обладнання, машини, механізми, відповідні схеми їх розміщення по виробничим дільницям, є в наявності 14 навчальних кабінетів, в тому числі кабінет з охорони праці, який обладнаний наочними посібниками, інформаційними стендами та іншим, технічну бібліотеку, актовий зал, 7 лабораторій, майстерню, комп’ютерний клас, який обладнано сучасними мультимедійними засобами. З метою надання якісних освітніх послуг в сфері дистанційного навчання і перевірки знань з питань охорони праці в Навчальному центрі використовується автоматизована комп’ютерна програма Автоекзаменатор «Охорона праці» – сучасний, ефективний інструмент, який удосконалює навчальний процес та роботу Комісії з навчання і перевірки знань з питань охорони праці контроль і управління підготовкою персоналу в галузі охорони праці.

Враховуючи вищевикладене, та з огляду на актуальність ефективної реалізації системи безперервного навчання з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Укравтодору відповідно до наказу Державного агентства автомобільних доріг України від 16.04.2019 року №127 Навчальний центр було визнано Галузевим навчальним центром з питань охорони праці, який здійснює навчання посадових осіб та інших працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укравтодору, АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та його дочірніх підприємств.