Державне агентство автомобільних доріг України

м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43

Menu
Close

Дороги, які обирають професіонали

Дороги, які обирають професіонали

Перед вибором людина стає доволі часто. І важливий крок у тому, який професійний шлях обрати. Сучасні тенденції соціально-економічного розвитку України примушують дослухатися до змін на біржі праці, до актуальних процесів, що відбуваються в робочих сферах на теренах держави. Для того щоб сьогодні мати гідну заробітну плату, варто дослухатися до цих тенденцій, а за потреби – навіть мати сміливість круто змінювати вектори праці, навчатися новим спеціальностям. Як відомо, працювати прагнуть в успішних компаніях, а навчатися намагаються в успішних закладах. 

У місті Біла Церква є заклад, який уже має значний досвід із професійного навчання, і разом з тим він враховує теперішні вимоги часу – тож дає можливість отримати актуальні на сьогодні робітничі спеціальності.
Навчальний центр по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів є професійно-технічним навчальним закладом, заснованим на загальнодержавній власності, і належить до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України. Цей навчальний заклад проводить підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітничих кадрів дорожньої галузі.
 
Варто наголосити, що Навчальний центр займає провідні позиції у сфері надання освітніх послуг завдяки пропозиції широкого спектра професій дорожньої галузі, а саме: машиніст автогрейдера, машиніст екскаватора, машиніст котка самохідного з рівними вальцями, машиніст укладача асфальтобетону, машиніст бульдозера, машиніст змішувача асфальтобетону пересувного. Крім того, заклад випускає також трактористів, електрогазозварників та водіїв автотранспортних засобів.
 
Сучасний керівник закладу професійно-технічної освіти – це менеджер, який управляє педагогічною системою закладу, її розвитком, організовує й стимулює професійну діяльність підлеглих працівників, вивчає попит на освітні послуги, забезпечує їхню якість. 
Директор Навчального центру по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів Віктор Слива розповів про сучасні тенденції розвитку закладу.
– Можу сказати, що відбувається тенденція до популяризації дорожніх спеціальностей. Якщо, наприклад, зі спеціальності «машиніст автогрейдера» було навчено у 2016 році 20 осіб, то у 2018 ця цифра сягнула 78 осіб. Така ж тенденція і зі спеціальністю «машиніст котка самохідного»: від 43 спеціалістів у 2016 році випуск збільшився до 186 майбутніх працівників. 
– Який узагалі досвід Навчального центру в даній сфері?
– Заклад працює більше 60 років! Звичайно, за ці роки Навчальний центр здобув значний досвід діяльності – і це демонструють багато аспектів, зокрема наявність педагогічного досвіду, напрацьовані навчально-методичні матеріали, відповідна матеріально-технічна база; крім того, випущено багато слухачів, які отримали якісну вузькопрофільну освіту за затребуваними на ринку праці робочими спеціальностями. 
– Багато у вас працівників-ветеранів?
– У нашому колективі наразі успішно продовжують працювати досвідчені викладачі спецдисциплін, які мають педагогічний стаж більше 35 років: Володимир Ілліч Шкарнега, Олексій Григорович Кобильченко, Ігор В’ячеславович Войніцький. І завдяки виваженому керівництву начальника навчально-виробничого відділу Віталія Васильовича Пилипчука вдалося не лише зберегти кращі здобутки педагогічного досвіду цих викладачів, а й надати змогу їм адаптуватися до нових умов в освітній сфері.
– Колектив розвивається, значить, є й молодша зміна?
– Звичайно, є й молодше покоління. Серед них не лише викладачі дисциплін професійно-теоретичної підготовки, а й майстри виробничого навчання. І завдяки сприянню реалізації їхніх ініціатив, створюються умови для впровадження інновацій саме у сфері професійно-практичної підготовки майбутніх випускників.
– Певно, оновлюється не лише методика викладання, але й, власне, техніка, на базі якої здійснюється навчання?
– Так, за останній рік було оновлено автомобільний парк, зокрема, завдяки підтримці Державного агентства автомобільних доріг України, було отримано легкові автомобілі для проведення практичних занять із водіння. 
– З якими організаціями співпрацює Навчальний центр?
– Ми співпрацюємо з усіма суб’єктами господарювання дорожньої галузі, які здійснюють будівництво, проводять ремонт та експлуатаційне утримання доріг. Крім того, ведеться активна співпраця із центрами зайнятості та управліннями соціального захисту населення.
– Як саме ви співпрацюєте з управліннями соціального захисту населення?
– Навчальний центр долучився до організації професійної адаптації учасників АТО, а саме: ми надаємо можливість цим відважним людям, які боронили суверенітет і територіальну цілісність України, пройти професійну підготовку та перепідготовку за вказаними професіями в нашому закладі.
– Зараз такий час, коли варто бути готовим швидко перекваліфікуватися, швидко отримати нову спеціальність. Чи є у вашому закладі для цього всі умови?
– Звичайно, у нас є така можливість, зокрема Навчальний центр надає змогу менше ніж за півроку отримати досить популярні професії на сьогодні, а саме: професію електрогазозварника, тракториста та машиніста дорожньо-будівельних машин. Ми видаємо документи державного зразка. Тому наші випускники цінуються на багатьох, навіть дуже вимогливих, підприємствах та в організаціях, які успішно працюють на ринку дорожньої галузі, у тому числі й у країнах Європи. 
– Ви керуєте Навчальним центром порівняно недовго, але ефективні результати Вашої управлінської діяльності очевидні. У Вас авторитарний стиль керівництва?
– Ні. Батьки мені привили повагу до людей та прагнення бути  професіоналом своєї справи, чим би ти не займався. Тож я б відніс свій стиль керівництва до демократичного. 
– Скажіть, чи багато зусиль доклали для запровадження змін у закладі?
– Коли півтора року тому я розпочав свою діяльність тут як керівник, можу сказати, що заклад був у складному становищі. Була певна напруга в колективі. Раніше я працював у центральних органах виконавчої влади – тож був досвід керівника та розуміння, як можна і як треба змінити ситуацію на краще. До того ж я бачив, що колектив має велике бажання працювати та прагне стабільності. Тому ми спільно взялися за оновлення діяльності в усіх напрямках. Колектив допомагав і допомагає мені, як керівникові, у всіх моїх ініціативах щодо розвитку закладу. І зараз я можу сказати, що, за результатами цього періоду, значно збільшилася кількість замовлень від організацій на навчання та перепідготовку. 
Окремо хочу наголосити, що якісне розповсюдження інформації про Навчальний центр (сайт закладу, соцмережі, інформаційні банери в публічних місцях регіону) також принесло свій результат – збільшилася кількість слухачів. Ми намагаємося доносити інформацію про те, що є такий галузевий Навчальний центр у Білій Церкві. 
– Скажіть, а Ви самі – водій? Часто бачите гострі ситуації на дорогах? Як вважаєте, чи впливає «манера водіння» – на ситуацію з ДТП на українських дорогах?
– Так, я керую автомобілем. Керувати автомобілем мене навчив мій батько, який сам – професійний водій, тож я розумію всю важливість професійного та коректного поводження водіїв на дорогах. Адже від навчання водіння за кермом залежить дуже багато: як закладеш основи теорії та практики водіння, таким і буде у подальшому стиль водіння автомобіліста. 
– Якими бачите перспективи закладу?
– Я прагну до розвитку Навчального центру, якому притаманна конкурентоспроможність на регіональному ринку освітніх послуг, висока якість навчально-виробничого процесу, збільшення кількості слухачів, системна співпраця соціальних партнерів та професійне зростання педагогічних працівників. У результаті чого досягається задоволеність споживачів професійно-освітніх послуг та позитивний імідж Навчального центру на регіональному ринку праці. 
На важливості навчання керуванню також акцентували викладачі закладу. Зокрема, викладач навчально-професійного закладу Олег Кравченко підкреслив, що від професійного навчання майбутніх водіїв залежить безпека на дорозі: «Працюю в  закладі не перший рік. Проводжу теоретичне навчання правил дорожнього руху. Хочу сказати, що в наш заклад часто приходять навчатися «за рекомендацією» – і це свідчить про високий та достойний рівень якості навчання. Учні в нас не лише з Білої Церкви, але й із Василькова, Боярки, Крушинки, Борисполя, Володарки та інших населених пунктів. А на дорогах я одразу бачу, хто навчався, а хто, вибачте, «купив права». Тому – краще вчитися, адже це потенційно зменшує кількість ДТП. 
Крім того, хочу наголосити, що умови роботи та навчання в нашому закладі значно покращилися».
Про зміни в навчально-методичному забезпеченні розповіла методист професійно-навчального закладу Ольга Швець: «Критеріями оптимізації навчального процесу є своєчасність забезпечення сприйняття інформації слухачем, її повнота, доступність, зрозумілість та наочність. За останній рік у Навчальному центрі запроваджено використання інтерактивних форм навчання, зокрема мультимедійних засобів. Крім того, у Навчальному центрі запроваджено дистанційну форму навчання – це добре організована й контрольована самоосвіта з використанням комп’ютерної техніки й комунікаційних мереж, головний аспект якої – постійне інтерактивне спілкування слухача з викладачем. Це дуже зручно для мешканців інших міст, регіонів. До того ж зараз є такі зручні засоби навчання, як, наприклад, автоекзаменатори (тестування), що скорочує термін та оптимізує навчання». 
Дійсно, свій час варто використовувати оптимально, тому й дистанційне навчання, і висока якість навчання, і зручність умов – усе це говорить про розвиток закладу та правильно обрані сучасні тенденції. Навчальний центр у Білій Церкві має все для навчання професійних кадрів – повноту навчально-методичного забезпечення, матеріально-технічну та інформаційну бази, науково-педагогічні кадри.
Наталія Вереснева