Державне агентство автомобільних доріг України

м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43

Menu
Close

В Україні змінили правила отримання посвідчення водія

В Україні змінили правила отримання посвідчення водія

Рішення ухвалили на засіданні Кабміну (постанова від 03.04.2019 р. №320).

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до низки постанов стосовно порядку видачі водійських посвідчень та навчання в автошколах загалом.

Рішення уряд ухвалив на засідані, яке відбулося 3 квітня 2019 року. Нововведення будуть запроваджуватися поступово і повністю працюватимуть вже через півроку.

Акцентуємо увагу на основних змінах:

Відеофіксація складання іспитів.

Під час складання іспитів можуть використовуватися технічні засоби контролю (у тому числі фото та відеофіксації процесу складення іспиту). Інструкція про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі за допомогою фото та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступу до неї затверджується МВС.

Два іспити в одному сервісному центрі. 

Практичний іспит складається в територіальному сервісному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит.

Скорочення “терміну дії” свідоцтва про закінчення навчання.

Якщо особа з будь-яких причин не склала іспити у територіальному сервісному центрі МВС, видане свідоцтво про закінчення закладу вважається дійсним протягом двох років з дня його закінчення.

Зміни обміну прав.

В обміні посвідчення водія відмовляється в разі, коли в поданих особою документах або Єдиному державному демографічному реєстрі відсутні відомості щодо реєстрації місця її проживання.

Запровадження електронного журналу. 

Інформація щодо занять з теоретичної підготовки та практичного керування транспортним засобом вноситься закладом в електронній формі до Єдиного державного реєстру МВС.

Зміни в акредитації автошкіл.

Функції стосовно акредитації закладів передали від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС за місцезнаходженням закладів. Також був спрощений механізм акредитації закладів, що належать до сфери управління Міністерства освіти та науки.

Сертифікат про державну акредитацію видається безстроково.

Іспит без навчання в автошколі. Всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, будуть допущені до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.