Державне агентство автомобільних доріг України
м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43
Menu
Close

Водіям залишать менше місця для маневру

Водіям залишать менше місця для маневру

В ході перегляду Державних будівельних норм Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України змінило положення про ширину смуг проїзної частини.

Новиною про це нововведення поділився на своїй сторінці в Facebook заступник міністра Мінрегіонрозвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Якщо на даний момент ширина смуг становить від 3,5 до 3,75 м (в залежності від призначення дороги), то відтепер ці значення будуть зменшені до 3-3,25 м.

Такі нововведення пов’язані, в першу чергу не з економією місця або матеріалів для будівництва доріг. Як показує європейська практика, більш вузькі смуги руху сприяють більш високої дисциплінованості водіїв, а значить і поліпшення безпеки дорожнього руху.

«Замість таких широких смуг можна буде облаштувати велодоріжки, окремі смуги для громадського транспорту або додаткові – для авто», – повідомив Парцхаладзе.

При цьому заступник міністра підкреслив, що першочергова мета змін – підвищення безпеки, а вже по-друге збільшення пропускної спроможності вулиць і зменшення пробок.

Оновлені нормативи набудуть чинності з 1 вересня 2018 року.