Державне агентство автомобільних доріг України
м. Біла Церква, вул. Київська, 113
info@n-centr.com.ua
(04563) 5-22-91, (067) 509-03-43
Menu
Close

Автофіксація порушень ПДР запрацює вже цього року

Автофіксація порушень ПДР запрацює вже цього року

Такий висновок можна зробити, ознайомившись із додатками до Постанови КМУ №435 «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2020 року». 

Для забезпечення дотримання водіями ПДР буде створено Центр автоматизованої обробки інформації, на що вже цьогоріч заплановано витратити 119 млн грн. Причому, всі 1460 одиниць обладнання (серверного, мережевого, телекомунікаційного та іншого) мають бути закуплені у 2018 році. Обслуговувати все це «залізо» буде нове програмне забезпечення, на розробку якого виділено 318 млн грн. Вся ця сума має бути використана відразу.

Щодо стаціонарних постів автофіксації порушень – їх у поточному році заплановано встановити 201 шт. із 643, які закладені у програму на найближчі неповних 3 роки. «Гонщикам» сподобається наступний пункт: цього року мають запрацювати 324 мобільних пристрої контролю, які будуть розміщені у службових поліцейських автомобілях. Загалом передбачено 424 таких «шпигунських девайси», тобто найбільша частина буде придбана та інстальована у поліцейські авто найближчим часом, а обійдуться вони всі у 325 мільйонів гривень. «Веселішим» стане життя у любителів їздити напідпитку чи й під впливом наркотичних засобів. Вже цього року у розпорядження поліції мають з’явитись 200 тестерів, які, окрім алкогольного «вихлопу», також виявлятимуть наркотичне сп’яніння. На придбання цих приладів виділено 14 млн грн.
Програма «Підвищення дорожньої безпеки-2020» доволі об’ємна, і кожен окремий її розділ вартує детального вивчення. Адже те, що зараз існує у вигляді текстів та таблиць, невдовзі буде застосовано на практиці, і чимало пунктів безпосередньо торкнуться кожного учасника дорожнього руху.